دانستنی ها

خواص بیشمار جو دوسر برای بدن چه می‌باشد؟

جو دوسر یکی از سالم‌ترین دانه‌ها بر روی زمین است. جو دو سر فاقد گلوتن می‌باشد، همچنین یک منبع غنی از ویتامین‌های اساسی، مواد معدنی،  فیبر و آنتی اکسیدان  می‌باشد. مطالعات نشان می‌دهد جو دوسر باعث کاهش وزن، کاهش قند خون و کاهش ریسک  ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود. از دیگر فواید جو دو سر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

درمان یبوست : از آنجایی که جو دوسر منبع غنی از فیبر می‌باشد به درمان یبوست کمک می‌کند، همچنین ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش می‌دهد.

تقویت سیستم ایمنی بدن:  بتا گلوتن، سلنیوم و زینک موجود در جو دو سر باعث تقویت سیستم ایمنی می‌شود.  این عناصر در بهبود زخم‌ها موثر  هستند، هچنین باعث می‌شوند که آنتی بوتیک‌ها در بدن عملکرد بهتری داشته باشند.

بهبود کیفیت خواب: آمینواسید و سایر مواد مغذی در جو دو سر، به تولید ملاتونین و در نتیجه خواب بهتر کمک می‌کند. علاوه بر این جودوسر شامل ویتامین B6 می‌باشد، که به کاهش استرس کمک می‌کند.

روشن کننده پوست: از جو دو سر در تولید اسکراب بدن، صابون ها و انواع کرم استفاده می‌شود. با ترکیب جو دو سر و شیر می‌توانید یک ماسک روشن کننده عالی برای صورت خود تهیه کنید.

شما در سایت سام شاپ می‌توانید انواع جو دو سر با برندهای معتبر را خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.