دانستنی ها

آیا کره بادام زمینی برای بدن ما مفید است ؟

کره بادام زمینی یکی از مواردی است که به راحتی می‌تواند اشتیاق شما را برای خوردن شیرینی کاهش دهد و یک میان وعده بسیار خوشمزه باشد. اما ممکن است که شما در مورد مفید بودن آن برای بدن تردید داشته باشید. برخلاف آنچه باور مردم است نه تنها کره بادام زمینی چربی خون را افزایش نمی‌دهد، بلکه چربی آن غیر اشباع و برای بدن مفید می‌باشد. از دیگر خواص کره بادام زمینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • افزایش سلامت قلب: کره بادام زمینی حاوی یک نوع اسید است که از آسیب رسیدن به سلول‌های قلب جلوگیری می‌کند. همچنین به دلیل پایین بودن چربی های اشباع شده آن یک منبع غذایی خوب برای جلوگیری از گرفتگی رگ‌های قلب می‌باشد.
  • کاهش خطر ابتلا به سرطان: کره بادام زمینی یک منبع سرشار از ویتامین E می‌باشد و تحقیقات نشان داده است داشتن رژیم سرشار از ویتامین E خطر ابتلا به سرطان روده، معده، ریه و کبد را کاهش می‌دهد.
  • کاهش خطر ابتلا به آلزایمر: بادام زمینی یک منبع غنی از نیاسین است که مانع ابتلا به آلزایمر و سایر بیماری‌های مربوط به حافظه می‌شود.همچین نیاسین موجود در بادام زمینی به بازسازی سلول‌های آسیب دیده مغز کمک می‌کند.
  • جلوگیری از سنگ صفرا: کره بادام زمینی میزان کلسترول بد خون را کاهش می‌دهد به همین دلیل مانع تشکیل شدن سنگ صفرا می‌شود. علاوه بر این کره بادام زمینی میزان کلسترول خوب خون را افزایش می‌دهد.
  • کاهش خطر ابتلا به دیابت: کره بادام زمینی و بادام زمینی میزان قند خون را کنترل می‌کند و خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهد. مطالعات نشان داده است مصرف 2 قاشق غذاخوری کره بادام زمینی به مدت 5 روز در هفته خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را 30% کاهش می‌دهد.
  • افزایش مقاومت استخوان‌ها: آهن و کلسیم فراوان موجود در کره بادام زمینی باعث انتقال بهتر اکسیژن به اندام‌ها و افزایش مقاومت استخوان‌ها می‌شود. زیرا رژیم غذایی شامل پروتئین‌های سالم مانند کره بادام زمینی یک گزینه خوب برای داشتن استخوان‎های سالم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.